Gratis cursussen van de Open Universiteit
Hier staat het zelfstudiemateriaal dat de Open Universiteit gratis ter beschikking stelt. Zo kunt u eenvoudig en vrijblijvend kennismaken met verschillende vakgebieden in het hoger onderwijs.
Bekijk het aanbod gratis cursussen.
De Spinozareeks
Maak middels een cursus kennis met het gedachtengoed van eminente wetenschappers uit Nederland, winnaars van een Spinozapremie. Ga naar de site met gratis cursussen rondom het werk van Spinozapremiewinnaars. De meest recente cursus in deze reeks gaat over logica en is gebaseerd op het onderzoek van Johan van Benthem.
Het aanbod
U vindt op deze site compacte cursussen uit diverse vakgebieden. Afhankelijk van uw interesse kunt u dit zelfstudiemateriaal bekijken, doorlezen of systematisch bestuderen. Het zelfstandig bestuderen van een cursus neemt circa 25 uur in beslag. Bij een aantal cursussen is het mogelijk tegen een geringe vergoeding een officiële toets af te leggen. Op dit moment kan dat bij de cursussen Groepsbesluitvorming, Starten met programmeren, Wetenschapsleer, Psychologie, een eerste kennismaking en Bestuurskracht van gemeenten.
Onmiddellijk beginnen?
Dat kan! Klik in het rechtermenu op één van de vakgebieden of ga naar het cursusoverzicht.
Nieuwe cursus
De cursus Cultureel Erfgoed: van Paleis Soestdijk tot Sinterklaas is sinds 8 november 2012 nieuw in ons aanbod. Cultureel erfgoed is alles wat een samenleving de moeite van het bewaren waard vindt. Maar niet alles kan bewaard worden, er moeten keuzes worden gemaakt. Deze cursus laat zien hoe die keuzes gemaakt worden, met welke argumenten, en door wie. De cursus is bedoeld voor iedereen die in cultureel erfgoed geïnteresseerd is.
Nieuwe cursus
Sinds 30 maart is de cursus sociale media in ons aanbod. Wil je meer weten over oa. LinkedIn, Facebook en Twitter dan is deze cursus uitermate geschikt.

