Financing and governing organizations - ASM 4
-
Managementwetenschappen
-
MM0313
-
7,5 EC
-
Vanaf € 594
-
Voor dit product gelden ingangseisen
Inhoud
De cursus zoomt in op diverse factoren die de waardecreatie in organisaties beïnvloeden. Je verwerft onder meer inzicht in het nemen van bedrijfsbeslissingen vanuit een financieel perspectief en leert hoe interne en externe informatie de besluitvorming beïnvloedt. Praktische toepassingen omvatten het werken met financiële databronnen en het maken van aanbevelingen op basis van verkregen kennis. Daarnaast behandelt de cursus ook governance-vormen, zoals corporate en public governance. De vaardigheden die je zo opdoet zijn direct toepasbaar in de dagelijkse praktijk van bestuur en management, waardoor je straks effectiever kunt opereren in financiële besluitvorming en governance-gerelateerde kwesties.
Tijdens deze cursus versterk je je analytische vermogen om te werken met financiële verslagen en marktgegevens. Praktische toepassingen met financiële databases vergroten daarnaast je dataverwerkings- en besluitvormingsvaardigheden. Bovendien biedt de cursus je inzicht in diverse governance-vormen, wat je cruciale kennis oplevert voor een effectieve organisatiesturing. Al deze verworven vaardigheden stellen je in staat om zelfverzekerd waardegedreven beslissingen te nemen en succesvol bij te dragen aan bestuurlijke processen in uiteenlopende professionele contexten.
Ingangseisen
- Je hebt de cursus MM0033 Creating value: a strategy and marketing perspective - ASM 1 (of een voorloper) afgerond
- Je hebt de cursus MM0113 Organizing in a context of change - ASM 2 (of een voorloper) afgerond
Aanmelden
Toelichting aanmelden
Deze cursus is wederzijds uitsluitend met de cursus Financieel perspectief in besturen met code MM0303. Dit betekent dat deze cursussen wegens inhoudelijke overlap niet samen in een opleiding kunnen worden ingebracht.
Voorkennis
Begeleidingsvorm
Docenten
Tentamenvorm
Tentamentoelichting
Deze cursus heeft twee cursusruns. De tentamendata in het academisch jaar 2025-2026 en 2026-2027 zijn:
voor kwartiel 2 (start 2025-2026): 10-11-2026
voor kwartiel 4 (start 2025-2026): 10-11-2026, 3-2-2027 en 20-4-2027
voor kwartiel 2 (start 2026-2027): 3-2-2027, 20-4-2027 en 6-7-2027 (laatste tentamenmogelijkheid)
voor kwartiel 4 (start 2026-2027): 6-7-2027
Tentamendata
Tentamenhulpmiddelen
De online wiskundige rekenmachine
Het online woordenboek t.b.v. ANS