null Business Process Design

Business Process Design

  • Informatiekunde
  • IM1003
  • 7,5 EC
  • Vanaf € 594
  • Voor dit product gelden ingangseisen
Deze cursus heeft een vast startmoment. Kijk in het Jaarrooster wanneer de cursus van start gaat.

Inhoud

In de cursus Bedrijfsprocessen word je vertrouwd gemaakt met de begrippen en uitgangspunten van een procesgeörienteerde kijk op organisaties. Je leert om een gestructureerde analyse uit te voeren van bedrijfsprocessen en op basis van de analyseresultaten een beargumenteerd verbeteringsvoorstel te formuleren. In de procesanalyse wordt niet alleen aandacht besteed aan het modelmatige procesdenken, maar wordt het procesperspectief in een bedrijfskundige context geplaatst. Aspecten als modelleren, procesprestatiesden de invloed van IT komen expliciet aan de orde. Je bent na afloop van de cursus in staat te begrijpen welke nuttige functie het modelleren van processen kan hebben bij het analyseren en communiceren van problemen en ook kansen in het doelgericht werken in organisaties. Je toont dit verworven inzicht aan door de aangereikte materie toe te passen op een zelf ingebrachte werkelijke casussituatie en met beargumenteerde verbetervoorstellen te komen voor deze casussituatie.

Leerdoelen
Na afronding van deze cursus ben je in staat om
– een concreet bedrijfsproces te identificeren
– een bedrijfsproces schematisch te beschrijven in een procesmodel
– de prestaties van een bedrijfsproces te analyseren en verbeterpunten te identificeren
– aanbevelingen te doen voor het herontwerpen van een bedrijfsproces op basis van de resultaten van de eerdere stappen in de procesanalyse.

Ingangseisen

Aanmelden is alleen mogelijk voor opleidingsstudenten die formeel zijn toegelaten tot de masteropleiding Digital Business Transformation of de masteropleiding Computer Science.

Aanmelden

Aanmelden is alleen mogelijk voor studenten die formeel zijn toegelaten tot de masteropleiding.

Toelichting aanmelden

Deze cursus is reeds gestart en wordt pas in het volgend academisch jaar opnieuw aangeboden.

Bij deze cursus hoort online activerende begeleiding. Deze cursus start op vastgestelde momenten, en ook tijdens de bestudering van de cursus zijn er vaste inlevermomenten van opdrachten en feedback. Je studeert online samen met een groep medestudenten. Deze begeleiding is erop gericht je sneller, effectiever en met een beter begrip van de stof door de cursus te helpen. Aansluitend aan de begeleidingsperiode is je eerste tentamenkans. Na de begeleidingsperiode heb je nog twee ingeroosterde tentamenkansen. Informatie over begeleiding en tentamen vind je op de respectievelijke tabbladen.

Begeleidingsvorm

Deze cursus heeft een vast startmoment. Kijk in het Jaarrooster wanneer de cursus van start gaat.

Begeleidingsbijeenkomsten


Online-bijeenkomsten
Kwartiel 1 - begeleider: mw.ir. L. Cuijpers
1. wo 02-09-2026 / 19.00-20.30 uur
2. wo 07-10-2026 / 19.00-20.30 uur
3. wo 18-11-2026 / 19.00-20.30 uur
4. wo 06-01-2027 / 19.00-20.30 uur

Online-bijeenkomsten
Kwartiel 3 - begeleider: dhr. B. Roelens en mw.ir. L. Cuijpers.
1. wo 10-02-2027 / 19.00-20.30 uur
2. wo 17-03-2027/ 19.00-20.30 uur
3. wo 28-04-2027 / 19.00-20.30 uur
4. wo 09-06-2027 / 19.00-20.30 uur

Tentamenvorm

Opdracht.

Tentamentoelichting

Studenten werken in groepen van vier aan een aantal opdrachten. Het voordeel van samenwerken is dat studenten de complexe stof beter verwerken door er met elkaar over te discussiëren. Deze groepsopdrachten leveren de input voor de individuele eindopdracht, die als grondslag dient voor de individuele beoordeling.

Tentamendata

Volgens afspraak.

Meer informatie

Voor een inkijkje in de cursus, ga naar de snapshot van de voorgaande cursus (B44322 Bedrijfsprocessen).

Cursusmateriaal

De cursus bestaat uit een werkboek, tekstboek en artikelen. Het werkboek wordt in digitale vorm aangeboden op de cursuswebsite.

Mediagebruik

Een goede internetverbinding is nodig om te kunnen deelnemen aan de virtuele groepsbijeenkomsten.

Digitale leeromgeving

Als student heb je toegang tot de cursussite in de online leeromgeving. Daar vind je het werkboek, het rooster van de cursus en de link naar de virtuele klas. Via de cursussite kun je ook de uitwerkingen van opdrachten inleveren en er is een discussieforum waar je met medestudenten en docenten informatie kunt uitwisselen.