Enabling performance: a human capital and financial perspective - ASM 3
Enabling performance: a human capital and financial perspective - ASM 3
-
Managementwetenschappen
-
MM0223
-
7,5 EC
-
Vanaf € 594
-
Voor dit product gelden ingangseisen
Inhoud
Door deze invalshoeken te combineren, krijg je een multidisciplinair en praktisch toepasbaar inzicht in het sturen op prestaties binnen moderne organisaties. Daarmee biedt de cursus je essentiële bouwstenen voor effectief leiderschap en (prestatie)management in een wereld waarin duurzaamheid, verantwoording en resultaatgerichtheid steeds belangrijker worden. Dankzij deze brede benadering leer je niet alleen prestatiemanagement kritisch te evalueren en ethische dilemma’s binnen HRM te herkennen, maar ontwikkel je ook alle benodigde vaardigheden om financiële informatie operationeel te benutten, van kostencalculatie tot budgettering.
De kennis die je in deze cursus opdoet overstijgt het niveau van theoretische concepten en bied je de mogelijkheid om direct waarde toe te voegen aan je organisatie. De focus op prestatiemanagement – vanuit de dubbele invalshoek HRM en financieel management – geeft je een holistisch perspectief op het beheer van menselijk en financieel kapitaal, wat onmisbaar is in een dynamische en veeleisende
omgeving. Deze cursus opent kortom deuren naar een breed geïntegreerde benadering van (prestatie)management, waarin HRM en financiën samenkomen voor duurzaam succes.
Ingangseisen
• Je hebt de cursus MM0033 Creating value: a strategy and marketing perspective - ASM 1 (of een voorloper) afgerond
• Je bent aangemeld/ ingeschreven voor de cursus MM0113 Organizing in a context of change - ASM 2 of je hebt deze cursus (of een voorloper) afgerond
Aanmelden
Toelichting aanmelden
Deze cursus is wederzijds uitsluitend met de cursus Sturen en menselijk kapitaal met code MM0203. Dit betekent dat deze cursussen wegens inhoudelijke overlap niet samen in een opleiding kunnen worden ingebracht.
Voorkennis
Creating value: a strategy and marketing perspective - ASM 1
en Organizing in a context of change - ASM 2 wordt aangeraden. Een redelijke (passieve) beheersing van de Engelse taal is noodzakelijk voor het kunnen lezen en begrijpen van Engelstalige teksten.
Begeleidingsvorm
Er is voorzien in een startbijeenkomst.
Je krijgt feedback op ingeleverd werk in de vorm van een automatische terugkoppeling of een individuele terugkoppeling van een docent. De docent geeft niet alleen feedback maar bewaakt en stimuleert ook je studievoortgang.
Begeleidingsbijeenkomsten
Online-bijeenkomst
Kwartiel 1 - begeleider: dhr. dr. T. van Waeyenberg
- di 02-09-2025 / 19.30-21.00 uur / Deelname is niet verplicht (wel aan te bevelen),
maar het college wordt niet opgenomen. De slides verschijnen wel na afloop.
Docenten
Tentamenvorm
Tentamentoelichting
Het eindcijfer bestaat uit twee tentamenonderdelen: een bijzondere verplichting (opdracht) over het HRM-onderdeel (40% van het eindcijfer) en een digitaal individueel tentamen (DIT) over het Accounting-onderdeel (60% van het eindcijfer). Beide onderdelen worden beoordeeld met een cijfer.
Tentamendata
Opdracht: volgens afspraak.
Tentamenhulpmiddelen
De online wiskundige rekenmachine
Het online woordenboek t.b.v. ANS
Cursusmateriaal
- een digitale leeromgeving met studietaken en opdrachten
- het tekstboek Accounting & Finance: An introduction, McLaney & Atrill (editie 11)