Methodologie van het publiekrecht
Methodologie van het publiekrecht
-
Rechtswetenschappen
-
RM3213
-
7,5 EC
-
Dit product is tijdelijk niet leverbaar
Inhoud
In het eerste deel van de cursus wordt aandacht besteed aan de aard van de rechtswetenschap en de plaatsbepaling ten opzichte van andere disciplines met verschillende onderzoeksmethoden. Vragen over de taakopvatting van de rechtswetenschapper maar ook over de aard van het recht zelf komen aan bod. Daarnaast wordt er stilgestaan bij wetenschapsethiek.
In het tweede deel van de cursus wordt er aan de hand van concrete voorbeelden aandacht besteed aan de eisen aan het onderzoeksplan en methodologische verantwoording van rechtswetenschappelijk onderzoek. Er zal daarbij onder andere worden gereflecteerd op de verantwoording van het gebruik van concrete methoden, de afbakening van onderzoek, en de wetenschappelijke en maatschappelijke verantwoording van het onderzoek.
De cursus is er aldus op gericht om je een grondige theoretische basis te bieden waarmee je kunt deelnemen aan het wetenschappelijke debat en juridisch onderzoek op academisch niveau kunt verrichten later in de masterfase.
Vervangende cursus
Aanmelden
Toelichting aanmelden
Deze cursus is verplicht voor alle studenten die een afstudeerrichting van de master Rechtsgeleerdheid volgen binnen het publiekrecht.
Let op: Deze cursus is wederzijds uitsluitend met de cursus Methodologie van het privaatrecht (RM5103). Dit betekent dat ze wegens inhoudelijke overlap niet tezamen in een opleiding kunnen worden ingebracht.
Aanmeldingsdata
Aanmelden is mogelijk vanaf deze datum.
Begeleidingsvorm
Standaardbegeleiding met online video’s, Q&A via virtuele klassen en kennisclips.