null Lezing: R.G. Collingwood en de muur van Hadrianus

CW_Lezing_RGCollingwood_HermanSimissen_28239_head_large.jpg

Lezing: R.G. Collingwood en de muur van Hadrianus

Op donderdag 27 november 2025 van 19.00 tot 21.00 uur geeft dr. Herman Simissen van Cultuurwetenschappen een lezing over de Britse filosoof R.G. Collingwood in studiecentrum Hasselt (België). De titel van zijn lezing is 'R.G. Collingwood en de muur van Hadrianus'. Aanmelden is nu mogelijk.

De Engelsman R.G. Collingwood staat tegenwoordig bekend als een van de belangrijkste Britse filosofen van de twintigste eeuw. Bij zijn leven stond hij echter vooral bekend als historicus en archeoloog: toen hij overleed stond in Engelse kranten dat de 'grootste kenner van Groot-Brittannië in de Romeinse tijd' was gestorven. Wat hield het werk van Collingwood als historicus in, en is er een verband met zijn filosofische opvattingen? In de lezing wordt geprobeerd deze vragen te beantwoorden.

Over Herman Simissen

Dr. Herman (H.G.J.M.) Simissen is werkzaam bij de faculteit Cultuurwetenschappen van de Open Universiteit. Zijn expertise ligt op het gebied van Europese geschiedenis in de twintigste eeuw, met nadruk op de cultuurgeschiedenis, respectievelijk de geschiedenis van de Europese integratie. Zijn tweede expertise betreft de filosofie van de cultuurwetenschappen, in het bijzonder de filosofie van de geschiedenis. Binnen dit expertisegebied is hij gespecialiseerd in het werk van de Engelse filosoof R.G. Collingwood. Naast zijn werk is hij hoofdredacteur van het tijdschrift Streven.

Praktische informatie

Datum: donderdag 27 november 2025
Tijd: 19.00 - 21.00 uur
Locatie: UHasselt, Martelarenlaan 42, Hasselt, Oude Gevangenis, Aula Roppe
Aanmelden: De toegang is gratis, maar aanmelden is verplicht via openuniversiteit@uhasselt.be. De lezing is ook online te volgen, ook hiervoor is aanmelden verplicht via openuniversiteit@uhasselt.be. Aanmelden is mogelijk tot 24 november 2025.